Usługi

SERWIS

Posiadając ponad 25-letnie doświadczenie oraz kadrę w pełni wykwalifikowanych pracowników jesteśmy w stanie sprostać każdemu wyzwaniu serwisowemu: od prostych napraw, sprawdzeń i kalibracji wag po skomplikowane awarie wymagające dokładnej analizy i modernizacji urządzeń.

Dzięki ścisłej współpracy z producentami właściwych podzespołów mamy możliwość dostarczać części zamienne po konkurencyjnych cenach, a naprawy wag oraz siłomierzy przebiegają sprawnie i bezproblemowo.

Jesteśmy również w stanie wykonać dowolne modyfikacje urządzeń pomiarowych w zależności od potrzeb klientów.

KALIBRACJE

Podstawą poprawnego działania urządzeń pomiarowych jest prawidłowo wykonana kalibracja, poświadczająca, że badany przedmiot spełnia określone wymagania metrologiczne. W serwisie firmy Zinner dokonujemy kalibracji nowych i używanych siłomierzy, wag i maszyn wytrzymałościowych według potrzebnych do danego zastosowania parametrów.

Kalibracja odbywa się za pomocą wzorców masy lub specjalistycznych maszyn wzorcowych i obejmuje zakresy dla małych i bardzo dużych mas (od miligramów do setek ton). Do każdego zlecenia może zostać wystawione świadectwo kalibracji.

Należy pamiętać, że urządzenia pomiarowe, takie jak siłomierze i wagi, należy kalibrować przynajmniej raz na dwa lata w celu pozbycia się powstałego w okresie eksploatacji błędu oraz zapewnienia poprawnego wykonywania pomiarów.

LEGALIZACJE WAG

Wszystkie przyrządy pomiarowe, w tym wagi, używane do poniższych zastowań podlegają prawnej kontroli metrologicznej:

  • do rozliczeń handlowych,
  • przy dokonywaniu kontroli celnej,
  • w ochronie praw konsumenta,
  • w ochronie zdrowia, życia i środowiska,
  • w ochronie bezpieczeństwa i porządku publicznego,
  • przy pobieraniu opłat, podatków i innych należności budżetowych oraz ustalaniu upustów, kar umownych, wynagrodzeń i odszkodowań, a także przy pobieraniu i ustalaniu podobnych należności i świadczeń;
 

Legalizacja pierwotna ważna jest 3 lata (licząc od 1 grudnia roku produkcji), natomiast legalizacja ponowna 25 miesięcy. Serwis firmy Zinner zapewnia obsługę legalizacji ponownej wag. Powierzając nam wagi przeznaczone do legalizacji ponownej użytkownik zyskuje pewność, że wagi pozytywnie przejdą weryfikację przez inspektorów z Urzędu Miar oraz będą odpowiednio przygotowane do poprawnego funkcjonowania w dalszym okresie eksploatacji.

WZORCOWANIA

Wzorcowanie jest usługą polegającą na sprawdzeniu wskazań wagi w odniesieniu do jednostki wzorcowej – wzorców masy. Jego celem jest określenie stanu urządzenia, sprawdzenie jego wskazań i poprawności funkcjonowania.

Każde wzorcowanie opatrzone jest świadectwem – może być to zarówno dokument wystawiony przez firmę Zinner jak i akredytowane laboratorium, w którym znajdują się informacje na temat samego urządzenia i metody sprawdzenia, jak i wyniki sprawdzenia określonych przez użytkownika punktów pomiarowych.

Okresowość wzorcowań określana jest przez użytkownika na podstawie własnych standardów jakości lub na podstawie międzynarodowych standardów, np. według norm ISO. Przyrządy w ciągłej eksploatacji, narażone na wstrząsy i stosowane przenośnie, pracujące w zmiennych lub ciężkich warunkach środowiskowych powinny być sprawdzane częściej niż pozostałe, jednak nie rzadziej niż raz do roku

OPROGRAMOWANIE

W ofercie posiadamy informatyczne systemy wagowe służące do rejestracji i obróbki danych z wag. Są to między innymi systemy rejestracji zbioru pieczarek, systemy dozujące, systemy etykietujące oraz systemy rejestrujące, m.in. do wag samochodowych. Na życzenie możemy napisać oprogramowanie dedykowane do Państwa aplikacji, dzięki czemu dostają Państwo rozwiązanie szyte na miarę.


Ty znasz swój produkt. My znamy jego wagę!

 

DANE KONTAKTOWE

Kontakt

Zinner PPHU Witold Zinner
ul. Przelot 24
60-408 Poznań
 

wagaprzemyslowa@zinner.pl

Telefon

+48 607 984 061

Fax

FORMULARZ KONTAKTOWY

Imię
i Nazwisko


EmailTelefonTematTreśćPrzepisz kod
z obrazka

CAPTCHA Image

ZAUFALI NAM

Demo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo image Demo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo imageDemo image